Zebra Perde nasıl temizlenir?

Zebra Perde

Zebra perdeler son zamanlarda en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle ofislerde daha çok tercih edilse de evlerde de kullanımı oldukça yaygındır. Evlerde daha çok dekoratif olmasından ötürü kullanılmaktadır. Kullanım alanı genişledikçe de zebra perde temizliği nasıl yapılır soruları da sorulmaya başlandı.

Zebra perdeler genellikle çok fazla kir tutmasa da düzenli olarak temizlenmesi gereken ürünlerdendir. En azından ufak ufak dokunuşlarla kalıcı kirlerin önüne geçebilir ve ilerleyen günlerde yapacağınız temizliklerde daha kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Yılda iki defa temizleyeceğiniz perdeleri bu şekilde daha kolay bir şekilde temizleme imkanına kavuşacaksınız.

Zebra perdeyi temizlemek kolay ancak dikkat gerektiren bir iştir. Kumaşının farklı olmasından ötürü perdeyi çıkarırken oldukça dikkatli ve özenli davranmanız gerekmektedir. Eğer ürüne bir hasar verecek olursanız bunun önüne geçemez ve görünümünü bozabilirsiniz. Perdeyi yerinden çıkarırken rulo şeklinde katlamaya özen göstermeli ve oldukça dikkatli olmalısınız.

Temizlik alanına dikkat edin

Perdeyi yerinden çıkardığınızda onu temizleyebilecek geniş ve düzgün bir alan bulmalısınız. Yapacağız temizlikle ürünü yine kırıştırmamalı ve akabinde rahatça hareket edebileceğiniz bir ortam oluşturmalısınız. Seçeceğiniz ortamın perde boyutuna uygun olmasına da dikkat ediniz. Dar alanda yapacağınız temizlik pek verimli olmayabilir.

Toz alarak başlayın

Zebra perdeleri temizlemek özen gerektiren bir işlem. Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi önce tozlarını alarak işleme başlayın. Ürünün üzerindeki önce yavaş yavaş temizleyin. Toz alma işlemini elektrikli süpürge ile gerçekleştirebilirsiniz. Ama burada azami derecede özen göstermelisiniz.

Silme işlemine sıra gelince de hafif nemli bir süngeri kullanabilirsiniz. Burada temizliği paralel olarak başlatabilirsiniz. Sağdan başlayıp sola kadar süngeri kaldırmadan temizliği gerçekleştirebilirsiniz. İç kısımda kalan veya bezin yetişemediği yerlerde ince uçlu malzemeleri tercih edebilirsiniz. Birçok yerde kullandığımız diş fırçasını burada temizlik amacıyla da kullanabilirsiniz.

Ürünün temizliğine dikkat ederken kimyasal ürünlere daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Kimyasal ürünler perdeye zarar verirken aynı zamanda renginde de bozulmalara neden olur.

Son aşamalara gelirken perdeyi yine nemli bırakmamak adına bir kez de üzerinden kuru bir bezle geçerek temizliği tamamlayabilirsiniz.

Zebra perde temizliği nasıl yapılır sorusunun cevabına bu şekilde cevap vermiş olduk. Zebra perde ürünlerinizi Kervan Perde’ye emanet edebilir veya yıkanabilir zebra tül perdelerimizi de inceleyebilirsiniz.

İletişim

  •  Adres: Kazım Karabekir Mahallesi 2. Sokak No 2/A Bağcılar – İST.
  •  Telefon: 0212 438 21 12

 

“Zebra Perde nasıl temizlenir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.