Stor perde ve zebra perde çıkarmadan nasıl temizlenir?

Stor Perde

Bazı perdelerin temizliği oldukça zor ve meşakkatlidir. Özellikle bu tür modeller arasında Stor ve Zebra perdeler göze çarpmaktadır. Mekanizmalı oluşlarından ötürü çıkarılması ve takılması bir hayli zordur. Böyle durumlarda ise stor perde ve zebra perde çıkarmadan nasıl temizlenir sorusu en çok merak edilenler arasına girmeye başlıyor.

Kullanıldıkları alanlara göre oldukça güzel bir görünüm katan bu iki perde modeli de oldukça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Gerekli uyumluluk sağlandıktan sonra eve oldukça güzel bir görünüm katarlar ve oldukça fazla da beğenilir. Ancak kafaya takılan tek soru: “Stor ve Zebra Perde çıkarmadan nasıl temizlenir?” oluyor. Birkaç güzel yöntemle bu konulara değineceğiz ancak bizim size tavsiyemiz çıkararak temizlemek olacaktır. Geniş bir alanda yapacağınız temizlikle daha iyi bir temizlik yapabilirsiniz.

Stor Perde çıkarmadan nasıl temizlenir?

Öncelikle yanınızda halı şampuanı, leke çıkarıcı, beyaz sabun rendesi ve sıcak su bulundurmanız gerekmektedir. Belirli zaman dilimlerinde tozunu alırsanız temizliğiniz daha kolay olacaktır.

Ağır kimyasal ürün yerine yukarıdaki saydığımız deterjanları tercih edebilir ve ürüne zarar vermemiş olursunuz. Böylelikle daha az kirlenir ve güzel görünümünü de korur.

Yukarıdaki deterjanları sıcak su ile bir kovada köpürtün. Hepsinden fazla koymak yerine göz kararı ayarlamalarınızı yapın ve iyice köpürtün.

Perdeyi son ayarına kadar açın ve temizlemeye hazır hale getirin.

Temizleme işlemini gerçekleştirebilmek adına ve hafif de olsa bastırabilmek için arkasına destekleyebilecek bir şey koyun. Böylelikle bastırma işlemlerinde herhangi bir bükülme, kırılma ve zedelenme olmayacaktır.

Köpükle işinizi bitirdikten sonra durulama işlemine geçmeniz gerekmektedir. Aynı işlemi bir kez de temiz su ile gerçekleştirin.

Kurulama işlemine geçerken isterseniz açık bırakabilir veya daha çabuk kurumasını istiyorsanız da bir havlu yardımıyla üzerinden geçebilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz mekanizmaları sökerek geniş bir alanda daha rahat bir şekilde yapmanızdan yana olacaktır.

Çiftli Stor Perde çıkarmadan nasıl temizlenir?

Bu modeli de yine aynı şekilde adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Her iki yönünü de açarak güzelce bir temizlik işleminden geçirebilirsiniz. Belirli aralıklarla yapacağınız temizlik işlemlerinde perdeleriniz çok kir tutmaz ve çok kolay bir şekilde temizlenebilir.

Zebra Perde çıkarmadan nasıl temizlenir?

Bu modeller stor perde modelleri ile hemen hemen aynıdır. Temizlik işlemlerini yukarıdaki adımları tek tek uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan sizler için daha önceden hazırlamış olduğumuz makaleyi inceleyebilir ve mekanizmaları çıkartarak geniş bir temizlik yapabilirsiniz.

Püf noktası: Bu işlemleri yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde mekanizmaya vereceğiz zararla kullanılamaz hale getirebilirsiniz.

Zebra Perde nasıl temizlenir?

Eğer evinizde hala hangi perdeyi seçeceğinizi bilmiyorsanız da aşağıdaki bağlantılar üzerinden perde modelleri sayfasına ulaşabilirsiniz. Buradan ihtiyacınız olan ürünü seçebilirsiniz.

Bizlere ulaşmak için;

 Adres: Kazım Karabekir Mahallesi 2. Sokak No 2/A Bağcılar – İST.

 Telefon: 0212 438 21 12

adreslerinden ulaşabilir ve fiyat teklifi de alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.