Perde modelleri

Zebra Yatak

Bir evin olmazsa olmazları arasında perdeler gelir. Evinizi şık ve oldukça güzel gösterecek olan parçalardan bir tanesi de onlardır. Yeniliklerden eksik kalmak istemeyenler ve nasıl bir model kullanacaklarını tam olarak bilmeyenler ise perde modellerini araştırıyor.

Birçok model bulunmasına rağmen en doğru karar ihtiyaca göre seçeceğiniz bir ürün olacaktır. Ofislerde tercih edilen ürünlerin farklı olmasının yanı sıra evlerde de tercih edilen ürünler arasında farklılıklar olabilmektedir.

Stor veya zebra perde ürünleri daha çok ofis ortamlarında tercih edilirkenü jaluziler ise daha çok evlerde tercih edilebilmektedir. Son zamanlarda kendi imal etmiş olduğumuz yıkanabilir dikey perdeler ise bu yıla damgasını vurmuş modeller arasındaki yerini almıştır. Gelin şimdi hep birlikte perde modellerini inceleyelim.

Stor Perde ve kullanım alanları

Bu ürün modeli evlerde de ofislerde de kullanılabilir. Işık geçirmeyen, sunscreen, pamuk veya akrilik kumaştan da imal edilebilir. Kumaşının diğer ürünlere nazaran daha kalın olması nedeniyle yazlıklarda da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Teknik bakımından bakılırsa ise stor perdeler ölçülerin büyüklüklerine göre 22mm, 28mm, 32mm, 38mm, 45mm ve motorlulerde 55m, 65mm, 80mm gibi ölçülerde olurlar. ,

Kullanım alanları:

Bu ürün grubunu bahsetmiş olduğumuz gibi evlerde, ofislerde ve yazlıklarda kullanabilirsiniz. Evinizde ise mutfakta da kullanabilirsiniz. Mekanizmaları sayesinde kolay açılıp kapanabilen ve fazla güneşi kesebilen bir üründür.

Mutfağın yanı sıra çocuk odalarında da güneşten korunmak amacıyla kullanabilir ve güzel bir dekorasyon bütünlüğü sağlamış olursunuz.

Yine aynı şekilde en çok kullanılan alanlar arasında balkon gelmektedir. Balkonda oturarak keyif sürmek isteyenler bu modeli seçerek çok doğru bir karar verebilirler.

Kullanım amacına göre sinevizyon perdesi olarak da kullanabilirsiniz. Ev ve ofisler, okul, toplantı salonları, tiyatro salonları, sinema salonlarında kullanılan projeksiyon cihazlarından yansıtılan görseli en iyi şekilde geri almamıza olanak sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra baskılı modelleri de mevcuttur. Son olarak hiçbir yenilikten geri kalmak istemeyenler ise dijital baskılı modelleri de tercih edebilirler.

 

Temizlik aşaması

Bu ürün grubunun temizliğini yaparken oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Yapacağınız bir hatada mekanizmaya zarar verebilir ve kullanılamaz hale getirebilirsiniz.

— Havlu bez ve süngeri hazır halde bulundurarak beyaz sabun veya şampuan ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

— Perdenizi yukarı kadar toplayın ve borusunu, ayaklarını çıkartın.

— Geniş bir alana ürününüzü seriniz.

— Kirli alanları sabırla temizleyin. Çok fazla bastırmayın ki perdeniz zarar görmesin.

— Temizleme işlemi bittikten sonra havlu bez ile de kurulayabilirsiniz.  Bu işlemlerin ardından ürünü yine çok dikkatli bir şekilde monte etmeniz gerekmektedir.

Gelelim ikinci perde modeline.

Stor Perde ürünlerimiz için tıklayınız

Zebra Perde ve kullanım alanları

Aynı stor perde mantığı ile çalışan bu ürün yine ofislerde veya evlerde tercih edilebilir. Kumaşı bakımından da çok fazla fark yoktur. Sadece ürünün özelliği ve çeşitliliği bakımından farklılık gösterebilmektedir. Çok amaçlı olarak kullanabilmektedir. Hem zarif görünümü hem de işlevi bakımından oldukça kullanışlıdır. Model çeşitliliği nedeniyle de vazgeçilmezler arasına girmiştir.

Görselde de görüldüğü üzere kullanıldığı alana hem şıklık hem de kolay uyumluluk sağlıyor. Rengini bulunduğu yerin duvar renklerine ve mobilya renklerine göre dekore edebilirsiniz.

Kullanım alanları:

Daha çok salonlarda tercih edilir. Ancak kullanım amacınıza göre yine mutfakta ve yatak odasında da tercih edilebilmektedir. Burada odanıza göre bir uyum seçmeye kesinlikle özen gösteriniz.

Temizlik aşaması

Bu ürün mekanizmalı olduğundan ötürü temizlenirken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Çıkarılırken ve takılırken azami derecede özen gösterilmelidir.

— Ürünü çıkarırken rulo şeklinde katlamaya oldukça özen gösteriniz.

— Temizleyeceğiniz alanın geniş ve rahat hareket edebileceğiniz bir alan olmasına dikkat ediniz.

— Temizlik sırasında bir uçtan diğer uca baskı yapmadan paralel şekilde temizlemeye gayret ediniz.

— Herhangi bir köpük veya nem bırakmadığınızdan emin olun ve ardından kuru bir bezle üzerinden geçerek kurulayınız.

— Rolu şeklinde çıkarmış olduğunuz perdeyi yerine yine dikkat ederek takın ve zarar vermeyin. Kumaşının sert olmasından ötürü yapacağınız herhangi bir hatada ürün kırışabilir ve kötü bir görüntüye neden olabilir.

Bu temizlikleri daha kolay bir şekilde yapabilmek adına düzenli bir şekilde tozlarını alabilir ve çok daha kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Zebra Perde modelleri için tıklayınız

Jaluzi Perde ve kullanım alanları

Bu model karşımıza daha çok ahşap ve alüminyum olarak çıkmaktadır. Her ikisinin de kullanım alanları farklıdır ve işlevlerine göre oldukça iyidirler.

Alüminyum model daha çok ofislerde kullanılırken ahşap model ise evlerde de tercih edilebilir. Özellikle mutfaklarda da tercih edilebilen bir üründür.

Doğru bir seçimle bu ürünü evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay kapanabilir mekanizması sayesinde evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Ahşap modeli ise mutfakta daha çok tercih edilmektedir.

Farklı renk seçenekleri ve kontrol edilebilir olması nedeniyle bir tuşla oturduğunuz yerden perdelerinizin ayarlayabilirsiniz.  Bu yönü de oldukça caziptir.

Galeride de görüldüğü üzere alüminyum olanlar daha çok ofislerde kullanılmaktadır ancak işlevsellik ve dekor bakımından ise ahşap olanlar evlerde de tercih edilmektedir. Burada evinizin dekoruna göre güzel bir seçim yapabilirsiniz.

Jaluzi Perde sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız

Plise Perde modeli ve kullanım alanları

Bu model grubu yine tercih edilen ürünler arasında yer almakta ancak evlerden ziyade ofislerde kullanılan bir üründür. İş yerlerinizi daha şık ve kaliteli gösterebilmek adına bir ürün arıyorsanız doğru adresiniz Plise Perde olabilir.

Temizlik aşaması

Bu ürün grubunu temizlemek hiç de kolay değildir. Mekanizmaya bağlı olsa da en ufak bir hatada ürün kullanılamaz hale gelebilir. Böyle durumlarda ise yetkili firmalardan yardım alabilir ve temizlik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu aşamada ise ihtiyacınız olursa Kervan Perde ile de iletişime geçebilirsiniz.

Perde ölçüsü alma

Perdenin yapımı için önce ölçüler alınır. Bu ölçülere uygun olarak ve her bir pilenin hareketi hesaplanarak kaç pile olacağı da belirlenir. Bunlar birbirlerinin hareketlerine bağlı olarak sıraya dizilir. Bir mekanizma ipine de bağlı olur ve aşağı yukarı hareketler ile pilelerin V hareketleri sayesinde birçok şekle girebilirler. Buna göre ölçü alabilir ve dekore edebilirsiniz.

Plise Perde sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız

Yıkanabilir Dikey Zebra Tül Perde

Son zamanların en iyi ve en yeni perde modelleri arasında yer alan yıkanabilir dikey tül perdeler büyük bir ilgi görüyor. Diğer modellere göre yıkanması oldukça kolay olması nedeniyle yeni bir trend haline geldi. Kervan Perde tarafından imal edilen bu ürün piyasaya Perdeslice markasıyla girmiştir. Bu ürün grubu oldukça kullanışlı ve fon, güneşlik ve tül ihtiyaçlarınızı tek seferde karşılamaktadır.

Kullanım alanları:

Bu ürün evin her yerinde kullanılabilir. Salon, oturma odaları, yatak odası ve mutfalarda da kullanılabilir. Kirlense dahi hemen yıkanabilir olması nedeniyle bu sene en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaktadır.

Kurulumu ve sökülmesi oldukça basittir. Bu haliyle sizleri memnun edecektir.

Dekorasyon uyumu

Dekorasyon uyumuna oldukça dikkat etmelisiniz. Evi oldukça şık göstermesi için dekor bütünlüğüne dikkat etmeniz gerekmektedir. Halılar, duvar boyası ve evin şekli de burada çok önemlidir.  Aşağıdaki video üzerinden yıkanabilir dikey perde hakkındaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

Aklınıza takılan tüm soruların cevabını bu video ile bulabileceksiniz. Kervan Perde kurucusu İsa Kömürcü dikey perdelerin özelliklerine değindi.

Perde modelleri hakkında aklınıza takılan sorularınız varsa ve bizimle iletişime geçmek istiyorsanız aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz.

  •  Adres: Kazım Karabekir Mahallesi 2. Sokak No 2/A Bağcılar – İST.
  •  Telefon: 0212 438 21 12

Aynı zamanda Instagram ve Facebook sayfalarımızı da takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/kervan_perde

https://www.facebook.com/kervanperde/

 

 

Perde Modelleri Galeri