Stor Perde temizliği nasıl yapılır?

Stor perdeler günümüzde en çok tercih edilen perdeler arasında yer alıyor. Öncelerde genelde iş yerlerinde ve diğer umuma açık yerlerde tercih edilen stor perdeler günümüzde evlerde de dekorasyonu tamamlayan güzel bir parça olarak yer alıyor. Birçok evde spor tarzda dekorasyon yapan kişiler tarafından da tercih edildiği söylenebilir. Çünkü yapısı gereği biraz spor ve biraz da resmi bir hava katıyor ortama. Bu sebeple de evler de tercih edilmeye başlandı ancak modern olmasının yanı sıra aynı zamanda da stor perdeler kolay temizlenebilir özelliği sayesinde evlerde de en çok tercih edilen perde modeli olmaya başladı. Kolay temizleniyor ve hiç zahmet vermeden yerinden sökmeden temizlemek de mümkün. Stor perde nasıl temizlenmeli bununla ilgili bütün dikkat edilmesi gereken noktaları madde madde açıklayacağız.

Stor perde temizliği evinizde sizin yapabileceğiniz basit bir temizlik ile de yapılabilir. Elinize bir bez alıp her zaman tozunu yerinden kaldırmadan ve mekanizmasına zarar vermeden temizleyebilirsiniz. Modern olmasının yanı sıra en iyi özelliklerinden biri de budur. Kolayca evinizde ya da iş yerinizde kendiniz silebilirsiniz. Yerinden çıkartmanıza da gerek kalmaz. Bu temizliği yaparken mekanizmayı bozmamaya ve malzemenin yapısına zarar erecek bir temizlik maddesi kullanmamaya özen göstermeniz yeterli olacaktır. Sadece ıslak bir bezle de silebilirsiniz. Eğer malzemenin yapısına zarar vermek istemezsiniz stor perdelerin temizliğinde sadece ıslak bir bez de yeterli olacaktır.

Halı yıkama birimleri her yerde mevcuttur. Eğer stor perdenin temizliği ile kendiniz uğraşmak bizden de destek alabilirsiniz. İlgili hizmeti sizlere kolayca sunabiliriz. Bu sayede zamandan da büyük bir tasarruf elde edebilirsiniz. Stor perde ürünlerimiz için bu bağlantıyı ve ürünlerimiz için teklif almak için de Fiyat teklifi sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir başka temizleme seçeneği ise stor perdelerinizi bir temizlik firmasına emanet edebilirsiniz. Onlar da bu işi çok profesyonel olarak yapıyor ve perdelerinizi tertemiz yapıp sizlere getiriyor.

Bu temizleme seçeneklerinin üçü de herkese göre tercih edilebilir yöntemlerdir. İş yerinizde bir stor perdeniz var ise temizlik firması ile görüşmeniz en doğru karar olacaktır. Bu hizmetten de faydalanmak istiyorsanız iletişim sayfasından faydalanabilirsiniz. Stor perdeleri temizlerken izlenecek bir yol var. Yani evinizdeki stor perdelerimizi temizlemek için bir sıra izlemeniz gerekiyor bu sıra ise çok kolay ve pratik olarak sizlere anlatacağız. Yukarıda belirttiğimiz seçenekte yerinden çıkartmadan silebilirsiniz dedik. Bu bir seçenektir ancak eğer perdenizin temizlendiğini düşünmüyorsanız yeteri kadar iyi temizlenmediyse izlemeniz gereken yolda stor perdenizi çıkartmak ve banyo ya da balkonda fırçalamak olacak. İşte bu işlemleri gerçekleştirebilmek adına yapabileceğiniz adım adım işlemler.

7 adımda Stor Perde temizliği nasıl yapılır?

  1. Adım: Temizliğe başlamadan öce temizlik malzemelerinizi hazır hale getirin. Beyaz sabun ya da şampuan temizlik için iyi seçenekler olacaktır. Bir tane de havlu bez bir tane de sünger işinizi görecektir. Malzemeler hazırsa ikinci adıma geçebiliriz.
  2. Adım: Perdenizi yukarı kadar toplayın ve borusunu, ayaklarını çıkartın.
  3. Adım: perdenizin büyüklüğüne göre banyonuzda ya da balkonunuzda yer açın buraya tamamen yayılacak şekilde açın serin.
  4. Adım: Perdeyi silmek ve temizlemek için ayarladığınız ılık su ve süngeri alın. Temizleme işlemine başlayabilirsiniz.
  5. Adım: perdenizi silerken ve kirleri ovalarken çok fazla baskı oluşturmayın. Bu perdenizin yıpranmasına ve ipliklerinin kaçmasına sebep olabilir.
  6. Adım: Silme işlemini yaptıktan sonra artık havlu bez ile kurulama işlemini yapabilirsiniz.
  7. Adım: Son adımda ise perdenizi dürün ve yerine asıp açın. Bu dayede eski haline dönme zamanı daha kısa olacaktır. Kısa sürede eskisi gibi dümdüz olacak ve hızla kuruyacaktır.

Stor Perde temizliği hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz yapacağınız işlemlerde zarar verme ihtimaliniz de bulunmaktadır. Bu nedenle bu işi yapan firmalarla iletişime geçebilir ve ürünü çok daha doğru bir şekilde temizleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kervan Perde olarak tüm ürünler hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz. 0212 438 21 12 numaralı telefondan bizlere ulaşarak tüm perde modelleri hakkında bizlerden de destek alabilirsiniz.

Zebra Perde nasıl temizlenir?

“Stor Perde temizliği nasıl yapılır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.