Çocuk odası perde modelleri

Çocuk perde modelleri

Çocuk odası perde seçiminde biraz zor olan bir bölümdür. Anne ve babalar çocukların sağlığını tehlikeye atmayacak perde modelini tercih etmemek için uğraşırlar. Bu sebeple de bazı kurallar var bunları sizlere sıralarcağız. Bir ebeveyn olarak çocuğunuzun odasına perde seçimini nasıl yapmalısınız ve bu sene hangi perde modelleri çocuk odasında moda bunu sizlere sıralayacağız.

Çocuk odası perde seçimi yaparken daha çok desenli ve onların sevdiği renkte tercihler yapmak uygun olacaktır. Süper kahraman desenleri ve sevdikleri çizgi film kahramanlarının desenlerinin bulunduğu perdeler daha mutlu edecektir. Çünkü bir çocuk odasına girdiği zaman oranın kendisine ait olduğunu hissetmeli ve kendi oraya ait hissetmelidir. Bu yüzden seçimi çocuğunuza bırakmanızda fayda var. Kendi hem istediğini hem de yaşına uygun olan modeli tercih edecektir.

Erkek çocuk odası için perde modeli

Erkek çocukları için genelde araba desenli, örümcek adam desenli ya da sevdiği herhangi bir kahramanın deseni ile üretilmiş bir model olabilir. Bu modeller stor olması çocuk için daha uygun olacaktır. Ancak boncuk bulunmamasına özen göstermenizde fayda var. Normal kumaş perde de tercih edebilirsiniz ancak çocuklar için oda dekorasyonuna stor ya da dikey perdeler uygun olacaktır. Bunları desenli ya da desensiz tercih edebilirsiniz. Erkek çocuk odaları için bu durum geçerlidir. Bu modelleri isterseniz sade renklerden de tercih edebilirsiniz. İlla ki desen olacak diye bir kural yok. Sadece çocuk kendisine ait bir oda olduğunu hissetsin diyorsanız o zaman desenli tercih edebilirsiniz.

Kız çocuk odası için perde modeli

Kız çocukları için birçok model bulunuyor. İstediğiniz deseni tercih edip istediğiniz perde ile de birleştirebilirsiniz. Kumaş modellerde çiçek desen kullanabilirsiniz. Yaşı daha küçük çocuklar için ise yine barbie, sindirella, pamuk prenses gibi kahramanların desenlerini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz hiç desenli tercih etmeden de sade renklerden bir perde seçimi yapabilirsiniz. Burada yine stor perdeler tercih edilebilir. Tül ve kumaş perdeler de tercih edilebilecek ürünler arasında yer alıyor. Bunları istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Çocuk odalarına perde seçerken dikkat edilecekler

  • Kesinlikle onun yaşına uygun modeller tercih edin ve gerekirse seçimi ona bırakın.
  • Boncuk gibi küçük maddeler olmamasına dikkat edin. Bu onun yaşına da uyum sağlamayacaktır.
  • İp modeller gibi onun kullanmasına uygun olmayan ürünleri tercih etmeyin.
  • Desenli ya da desensiz tercih etmenize bağlı olarak oda ile uyumlu bir renk tercih edin
  • Her zaman seveceği bir model tercih edin her yıl değiştirmek zorunda kalmayın.

 

Çocuk odası perde modelleri bu şekilde değişiklik gösteriyor. Bunlardan herhangi birini tercih edebilir ve çocuğunuzun keyifli vakit geçireceği güzel bir mekân oluşturabilirsiniz. Unutmayın siz kendi zevklerinize göre yerleştirme yaparsanız sizin görmekten hoşlanacağınız parçalar olacak ancak orada vakit geçirecek olan kişi sizin çocuğunuz. Bu sebeple ona fikrini sormaktan geri durmayın.

Bir önceki yazımız olan boncuklu perde modellerini incelemek için tıklayınız

Çocukların en çok sevdiği ve daha çok tercih edilen taraftar perde modelleri için tıklayınız

Doğru perde seçimi için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kız ve erkek çocuk perde modelleri