Perde dekorasyonu ve doğru perde seçimi

mavi-perde-koltuk-renk-uyumu

Bütün mekanları  en güzel gösteren parçaların başında gelen perdeler mekana göre en iyi seçim yapıldığı taktirde çok iyi bir dekorasyon işi ortaya çıkartabilirler. Çok fazla teferruatlı bir seçim yapmadan sadece mekana uygun bir perde seçimi yaparak bütün mekanın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Çok doğru kararlar vererek şık bir salona sahip olabilirsiniz. Sizlere yazımızda bütün mekanlarda perde dekorasyonu nasıl olmalı ve nasıl yapılır detayları ile birlikte bunları anlatacağız. Dekorasyon yapacağınız mekanlarda seçeceğiniz perdelerin sadece dekorasyona uygun olduğuna dikkat edin. Kesinlikle bir çocuk odası için uygun olan modeli seçtiğinizden emin olun. Bir mutfak için uygun olan modelin de seçtiğinizden emin olmanızda fayda var. Çünkü bu mekanlar başka modelde ürünleri pek kaldırmazlar. Çocuk odaları özellikle kaliteli ürünlerden oluşmalı ve salonla aynı modelde bir ürün modeli olmamalıdır. Aynı zamanda diktireceğiniz perde modelinin kaliteli ürünlerden imal edilmesine de özen göstermenizde fayda var. Kaliteli ürünlerden imal edilen ürünler uzun seneler kullanılır ve bütçeye destek sağlat. Hem uygun fiyata hem de iyi bir kaliteye sahip perde modeli dikimi için kullanıcı yorumlarını da dikkate almanızda fayda var.

Mutfak için perde dekorasyonu nasıl olmalıdır?

Mutfakta çok fazla buhar ve yağlanma bulunduğu için burada tercih edilecek perde modeli de buna bağlı olarak tabi ki kolay temizlenebilir olması gerekir. Çünkü çok fazla kirlenme oluşabilir. Bunun yanı sıra aynı zamanda koyu renk dışında bütün renkleri tercih edebilirsiniz. Sizin mutfağınızdaki yoğun olan renkler ile güzel bir uyumlu dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra mutfak için seçimlerinizde kaliteli ve uzun süre kullanımının olmasına da dikkat etmeni gerekir. Bu özellikler dışında ise camınızın büyüklüğüne göre de perde seçimi değişebilir. Camınız ne kadar büyükse seçeceğiniz model de değişebilir. Büyük ve uzun camlar için boydan ip perde tercih edebilir ya da dikey model tercih edebilirsiniz. Bunların dışında ise büyük camlar için de yine kumaş model tercih edebilirsiniz. Eğer küçük standart bir camınız varsa buna ise normal yine kumaş tül tercih edebilirsiniz.

Renk uyumlarıyla salonunuzda güzel bir dekor elde edebilirsiniz.

Salonlar için perde seçimi nasıl olmalıdır?

Salonlarda perde seçimi en çok merak edilen konuların başında geliyor. Sebebi ise salonlar en çok zaman geçirilen ve dekorasyona en çok önem verilen yerler olduğu için buralarda tercih edilen parçalar çok önemlidir. Camlarınızın büyüklüğüne göre model seçiminizi de değiştirebilirsiniz. Uzun stor perdeler tercih edebilir ya da kumaş fon perdeler ile tüller kullanabilirsiniz. Çiçek desenli tercihi edebileceğiniz gibi aynı zamanda da sade kumaşlardan da tercihinizi yapabilirsiniz. Salonun dekorasyonu nasılsa ona göre bir tema oluşturabilirsiniz. Evinizin herhangi bir yerinde bir hareket istiyorsanız boncuklu da tercih edebilirsiniz. Salonlar herhangi modelleri rahatlıkla kaldırabilir yeter ki dekorasyona uyum sağlasın ve bir uyum içerisinde bulunsun. Siz de buna dikkat ederseniz eğer güzel bir salon dekorasyonu ortaya çıkartabilirsiniz. Hiç kuşkusuz sadece perde ile dekorasyonu modern ve kusursuz halde şık hale getirebilirsiniz.

Yatak odası için perde seçimi nasıl olmalıdır?

Yatak odası daha mahrem mekanlar olduğu için bu mekanlarda kesinlikle mahremiyeti koruyacak perde seçimleri yapılmalıdır. İp perde modelleri ve parça modeller burada çok fazla tercih edilememelidir. Daha çok stor model olabilir ve normal kumaş tül perde modelleri olabilir. Bunlardan irini tercih edebilirsiniz. Renk seçimi olarak ise yine desenli ya da sade olarak kişisel tercihinize bağlı olarak değiştirebilirsiniz. İstediğiniz herhangi birini tercih edebilirsiniz.

“Perde dekorasyonu ve doğru perde seçimi” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.