Plise Perde temizliği nasıl yapılır?

Plisse Perde

Plise perdeler genelde iş yerlerinde tercih edilen modellerden bir tanesidir. Küçük büyük bütün camlarda gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir üründür. Temizliği de sizleri korkutmasın çok basit bir temizlik işlemi vardır. Dilerseniz ilk önce sizlere kullanım alanları ve modelin özellikleri hakkında bilgi vereyim.

Plise perdeler genel olarak iş yerlerinde, otellerde, hastanelerde de olmak üzere devlet dairelerinde de kullanılır. Büyük ölçüde camlarda en çok tercih edilen bir modeldir. Plise perdeler bir mekanizmaya sahip olduğu için açılıp kapanabilir bir ip şile aşağı yukarı hareket ettirilerek açılıp kapatılır. Bu sayede de içeri ne kadar ışık gireceğiniz kişi kendisi belirleyebilir. Bu yüzden çok avantajlı yönleri mevcuttur. Sizler de böyle bir ürün almak isterseniz bu mekanizmayı çok iyi ayarlayacak ve yerleştirecek bir profesyonel kişilerle çalışmanız gerekir. Kervan Perde sizlere en zor üretimlerini son derece titizlikle yapar ve kurma işleminizi de büyük titizlikle gerçekleştirir. Bu mekanizma sayesinde açılıp kapanan perdeler genelde iş yerlerinde ofislerde içerde de kullanılır. Ofislerde odalar bölme bölme olur bu odaların dışarıdaki çalışanlar tarafından gözükmemesi için de bazen bu plise perdeler tercih edilir. Odaya içerden takılır ve bazen kendiniz el yordamıyla kapatırsınız bazen de bir kumanda ile kapatmanız mümkündür. Çok avantajlı ve kullanımı kolay bir perde modelidir. Peki kullanımı kolay olan bu perdenin temizliği ne ölçüde kolay sizlere bunu anlatacağız.

Plise perdelerin temizliğini yapmak için birkaç yöntem var. Bunları sizlere numaralandırarak aktaracağız.

  • Plise perdenin temizliğinde ilk yöntem olarak bu işi yapan yerlere başvurabilirsiniz. Halı yıkama merkezleri genelde bu ürünlerin de temizliğini yapabiliyor. Ancak bu mekanizmayı bozmayacak ve zarar vermeyecek iyi çalışan yerler olmasına özen gösterin.
  • İkinci yöntem olarak ise plise perdeleri kuru bezle sürekli tozunu alabilirsiniz. Tozunu haftada bir almak yıpranmasını ve kirlenmesini de geciktirecektir. Aynı zamanda kirini de ılım su ile hafta bir yumuşak bez yardımı ile silebilirsiniz. Kesinlikle sıcak kaynak bir su kullanmayın. Bu ürünün malzemesine zarar verir.
  • Bir başka yöntem ise plise perdeleri fırça yardımı ile silmek ve yıkamak olarak karşımıza çıkıyor. Çok kirli ise mekanizmayı yerinden söküp bir yere serip fırça ile temizleyebilirsiniz. Kesinlikle yine su ılık olmalıdır ve serdiğiniz yerde düz olmalıdır. Plise perdenin de katlanmadığına da dikkat etmeniz gerekir. Daha sonra ise aynı mekanizmayı bozmadan asabilirsiniz. Kendi yerinde de kurur ve kullanıma hazır hale gelir. Sadece kuruyana kadar kesinlikle katlamayın ve sarmayın. Bu menli ve rutubetli kalmasına sebep olabilir. Kuruyana kadar açık kalması hızla kurumasını sağlar.
  • Emin olduğunuz ve güvenilir yerlere temizletebilirsiniz. Kervan Perde olarak bizlerden daima hizmet alabilirsiniz.

Plise perde temizliği bu şekilde bu yöntemler ile yapılıyor. Sizler de iş yerinizdeki evinizdeki ürünlerinizi temizlemek istiyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise mekanizmayı bozmamak ve nemli bırakmamak olacaktır. Plise perdeler sanıldığı kadar zor perdeler değildir. Temizliği gayet kolay ve kendi kendinize yapabileceğiniz şekilde olabilir.

Plise Perde modellerimiz hakkında daha fazla detaylı bilgi almak istiyorsanız bizlere hemen iletişim sayfasından ulaşabilir ve aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

İletişim için tıklayınız

Plise Perde modelleri için tıklayınız

Plise Perde fiyatları hakkında bilgi almak ve kullanıcı yorumlarını incelemek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

2018 Plise Perde fiyatları

 

Eğer evinizde Stor Perde kullanıyorsanız daha önce hazırlamış olduğumuz Stor Perde nasıl temizlenir? adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.