Mutfak için yeni zebra perde modelleri ve seçimi

Mutfak için zebra perde seçimi ve modelleri

Mutfaklar hanımların en çok zaman geçirdiği ve yemek kokusundan, yağ kirlerinden arındırmak için çok çaba sarf edilen mekânlardır. Her türlü önleme rağmen her yeri yağ kaplar ve maalesef temizlemesi de bir hayli zor olur. Bu sebeple de kadınların mutfak için perde seçimi de dikkat ettikleri tek nokta kolay temizlenebilir olması kuralı vardır. Sadece perde seçimi için değil her tercih edilen dekorasyon ürünü için kolay temizlenebilir olmasını isterler. Bu konuda sizler için bir yazı hazırladık. Mutfak için zebra perde seçimi nasıl olmalıdır sizlere bunu açıklıyoruz.

Günümüzde kadınlar mutfak camlarında seçimini zebradan yana kullanıyor. Sebebi ise kesinlikle çok kolay temizleniyor olmasıdır. Çok kolay temizlenir istediğiniz gibi açar kapatır ve içeri giren güneşin miktarını ölçebilirsiniz. Mutfağınızı güneşten korumak isterseniz ayarlama yerinden tamamen kapatabilir ve isterseniz açabilirsiniz. Bu sizin inisiyatifinize kalmış. Günümüzde Avrupa’da da zebra perde seçimi yapıldığı için modern ve son derece kaliteli ürünler olarak karşımıza çıkıyor bu modeller. Çünkü son zamanların en yeni trendi ve neredeyse tüm dünya tarafından en çok tercih edilen model. Modern olması da çok kolay temizlenmesinin yanı sıra tercih edilmesi için ikinci sebep oluyor. Hanımlar sadece pratikliğine değil aynı zamanda modern olup olmadığına da bakıyorlar.

Mutfak perdelerinizi nasıl seçmelisiniz?

Mutfak yukarıda belirttiğimiz gibi çok kolay kirlenen bir yer olduğu için kesinlikle kolay temizlenecek bir perde tercihi yapmalısınız. Zebra perde modelleri bunun için oldukça iyi bir tercih olacaktır. Çünkü hem kolaylıkla silinir temizlenir hem de çok modern ve kaliteli ürünler olduğu için uzun seneler kullanabilirsiniz. Yıpranma ve eskime yapmayacağı için güneşten de etkilenip kötü olmayacağı için kesenizden yemez. Bir kere mahsus olmak üzere diktirmeniz ve asmanız yeterli olacaktır. Sonra siz bıkana kadar kullanmaya başlayabilirsiniz. Mekanizmasını bozmamaya da özen göstermenizde fayda var. Bunu ilk olarak anlattık çünkü günümüzde en çok tercih edilen mutfak perdesi zebralar oluyor. Bütün hanımlar zebra perde seçimini mutfakta kullanıyor. İkinci olarak ise kumaş kullanabilirsiniz. Yine yıkaması kolay olacaktır. Mekanizması olmadığı için takıp çıkartıp yıkayabilirsiniz. Ancak çabucak eskiyebilir.  Stor perde ise yerinde bir kumaş bezle bile silindiği için sizi uğraştırmaz eskime yıpranma da yapmaz.

Renklerini ise yine mutfağınızın yoğun renginden tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda yoğun mor rengi varsa lila tercihi ile soft bir hava oluşturabilirsiniz. Ama şunu sakın yapmayın: mor mutfağa kesinlikle mor perde diktirmeyin. Bu yanlış bir seçim olur. Çünkü uyumlu farklı tonlarda tercih edilen renkler beraber güzeldir. Sarı rengin yoğunlukta odluğu bir mutfağa ise yeşil bir renk perde harika bir seçim olabilir. Beyaz rengin yoğun olduğu mutfağa ise mavi renk yine iyi bir tercih olacaktır. Bunu gibi kontrastı iyi ayarlamanızda fayda var.

Mutfakta stor mu zebra perde mi?

Kullanış alanı açısından en küçük alanlar arasında yer alan mutfaklarda perdeler büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle hem kullanışlı hem de iyi bir modeli kesinlikle seçmelisiniz. Bu aşamada devreye temizlik de giriyor. Fazla vakit geçirildiği için perdelerin kirlenmesi daha fazla olacaktır. Bu nedenle ev hanımları en çok kolay temizlenen perde modellerini tercih etmektedir. Size bu konuda önerebileceğimiz ürün aslında yıkanabilir dikey perde modelleri olacaktır. Yeni nesil olarak karşımıza çıkan bu modeller, oldukça işlevseldir.

Yıkanabilir dikey tül perdeler için tıklayınız

Zebra Perde modellerimiz için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.