2018 yılında en çok tercih edilen perde modelleri

Yatak odası perde modelleri

Perdeler şüphesiz bir evi en şık gösteren parçalardan bir tanesidir. Ne kadar estetik ve şık olursa evi bir o kadar güzel gösterir. Gerekli uyum sağlandığında ise dekorasyon bütünlüğü sağlanmış olur.

Perde ihtiyacı duyduğumuz andan itibaren ise akıllara gelen sorular, “Son çıkan perde modelleri, en çok tercih edilen perde modelleri, en iyi perde modelleri ya da 2018 perde modelleri” gelmektedir.  Çünkü evini son model ürünlerle donatmak isteyenler, son trendleri takip etmek ve evini buna göre dizayn etmek isteyeceklerdir. Özellikle yeni bir eve taşınanlar, yeni evlenecek olan çiftler ve ihtiyacı olanlar bu aramaları oldukça fazla gerçekleştirmektedirler.

Daha önce bahsetmiş olduğumuz doğru perde seçimi önergelerimizle iyi bir kıyaslama yapabilirsiniz. Seçim yapılırken sadece koltuk, duvar ve uyumun yanı sıra mekan da çok önemlidir. Mekanı daha ferah ve uygun bir gösteren bir seçim yapmak zorundasınız.

2018 salon perde modelleri

Burada önemli olan husus salonunuzu aydınlatması ve oraya değer katmasıdır. Bahsetmiş olduğumuz mekan algısı burada çok önemlidir. Evinizde en çok vakit geçirilecek bir yer olmasından ötürü daha çok sanatsal bir seçim yapmış gibi olacaksınız aslında.

Otantik perdeler: Bu model son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Çok fazla yer kaplamayan ancak şık göstermesi istenen eşyaların yanında oldukça güzel ve tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ise tercih eden kişinin oldukça fazla beğenisini kazanmaktadır. Mekan algısı bu ürün modeli ile oldukça uyumlu olacaktır.

Sade ve klasik perdeler: Bu model grubu yıllardır tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Çok fazla ayrıntıya girilmeden  ancak yıllara göre değişiklik göstererek oldukça şık bir hal alan perde modelleri arasında yer almaktadır.

Klasik ve şık salon perde modeli.

Görüldüğü üzere oldukça şık ve kaliteli bir perde modeli olarak karşımıza çıkıyor. Tercihlerinizi değerlendirirken sade ama bir o kadar da şık bir seçim yapabilirsiniz.

Yıkanabilir zebra tül perde modelleri oldukça fazla rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır.

Yıkanabilir Zebra Tül Perdeler: Kendi imalatımız olan bu ürün son çıkardığımız perde modelleri arasında yer almaktadır. Bu ürün diğer mekanizmalı ürünler gibi değildir. Bu ürünün en büyük özelliği yıkanabilir ve kolay takılabilir olmasıdır. Özellikle son zamanlarda bayanlar tarafından oldukça fazla rağbet görmüştür.

Videomuzu inceleyerek çok daha geniş bir bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda Yıkanabilir Dikey Zebra Tül Perde sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

2018 yılında tercih edilen salon perde modellerinden kısaca bu şekilde bahsetmiş olurken mutfak modellerine geçebilirsiniz.

Öncelikle şu konulara değinelim.

2018 mutfak perdesi modelleri ve dikkat edilmesi gerekenler

Mutfak genellikle ev hanımlarının yoğun bir zaman geçirdiği yerlerden biridir. Burada mutfak perdesi seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Mutfak perdesi modellerini seçerken bunlara dikkat edebilirsiniz.

— Doğru bir seçim yapılırken güneş ışığını unutmamamız gerekiyor. Gün ışığından faydalanabilmek adına biraz daha saydam modelleri tercih edebiliriz.

— Katlanabilir perde modellerini seçmemiz gerekmektedir. Burada karşınıza çıkabilecek en önemli noktalardan bir tanesi de Stor Perde modelleridir. Tercih edebileceğiniz bir çok seçenek mevcuttur.

Çiftli Stor Perde modelini kullanım kolaylığı açısından evin bir çok yerinde değerlendirebilirsiniz.

Bu ürün grubu oldukça tercih edilecek bir modeldir. Çiftli stor olmasından ötürü ihtiyacınızı oldukça fazla karşılayacaktır. Evinizde bu modeli kesinlikle değerlendirmelisiniz.

Büzgülü Perdeler: Kullanım kolaylığı açısından bu modelleri de tercih edebilirsiniz. Kolay bir şekilde katlanabileceği için işiniz bir hayli kolaylaşacaktır.

Kısa seçimler: Salon modellerinin aksine mutfakta oldukça kısa modelleri tercih edebilirsiniz. Amaç burada tamamen üründen faydalanabilmektir.

Ahşap Jaluzi Perdeler: Eviniz çok fazla güneş alıyorsa ve size rahatsızlık verecek dereceye geliyorsa burada tercih edebileceğiniz model ahşap jaluziler olabilir.

Çok güneş alan yerlerde bu model grubunu kullanabilirsiniz.

Görüldüğü üzere oldukça şık ve uyumlu gözüküyor. Aynı zamanda kullanışlıdır. Eviniz çok fazla güneş alıyorsa bu modeli kesinlikle kullanmalısınız.

Klasik, modern ve renkli perdeler: Evinizin dizaynına göre ve dekorasyon bütünlüğüne göre bu modeli de seçebilirsiniz. Küçük ama sevimli, renkli ama şirin mutfaklarınız için bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Mutfak en çok vakit geçirilen yer olduğu için kolay temizlenen perdelerin seçilmesi gerekebilmektedir. Yukarıdaki bahsettiğimiz yıkanabilir modellerimizi de burada değerlendirebilirsiniz.

2018 yatak odası perde modelleri

Yatak odası perdelerini seçerken kullanışa çok fazla önem vermeniz gerekmektedir. Burada yine gün ışığından faydalanılacak ve kolay temizlenen ürünleri tercih edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler:

— Yatak başlığınız ile uyumlu modeller seçebilirsiniz. Aynı şekilde dolap ve halınızla da uyum halinde olabilir.

— Duvar renginize göre bir seçenek yapabilirsiniz.

— Burada seçebileceğiniz modeller arasında yine stor veya zebra perdeler gelmektedir.

Zebra perdeler yatak odasında tercih edebilir.

Görselde de görüldüğü gibi oldukça şık bir şekilde dizayn edilebilirler. Burada dikkat etmeniz gereken husus perde seçiminin yanı sıra renk uyumu ve ışıklandırmadır. Ona güzellik katanların arasında yatak başlığı ve tam uyumluluk yer almış. Yatak odasında sizler de bunlara dikkat ederek seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz.

Yatak odasında tercih edebileceğiniz birkaç modeli galeri halinde sizlere sunuyorum.

Son olarak da oturma odasına değinmek istiyorum. Oturma odaları evimizde en çok vakit geçirilen yerler arasında yer almaktadır. Salona nazaran daha fazla tercih edilmektedir.

2018 oturma odası perde modelleri

Oturma odasında kesinlikle tüm ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Burada modelin boyu, çeşidi, rengi ve uyumu oldukça önemlidir.

Renk uyumu demek aynı renklerle evi donatmak demek değildir. Birbiriyle uyumlu renkleri tercih etmektedir. Örneğin, koyu renkli bir mobilyanız var ise eve de koyu perde seçimi yapmayınız. Oldukça sıradan ve sönük bir renk sunacaktır sizlere. Burada tamamen uyumlu renkleri tercih etmelisiniz.

Bu örnekte de görüldüğü üzere bu desenli oturma grubu için bu tür perdeleri seçebilirsiniz. Buradaki uyum aslında desenli modellere düz perdelerin tercih edilmesidir. Burada böyle uyum sağlanmıştır. Aynı zamanda halıdaki uyumu da kaçırmamalısınız. Az önce bahsetmiş olduğumuz her şeyi aynı sıradan yaparsanız uyumluluk kaybolur sıradanlık başlar. Bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Oturma grubu için perde seçimi önerileri:

Seçim yapmadan önce bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

–Yukarıda bahsettiğimiz gibi desenli mobilyalar için düz perdeleri tercih ediniz

— Aynı şekilde tam tersini de tercih ederek uyum sağlayabilirsiniz.

— Alçak tavanlı mekanlarda düz ve renkli seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

— Aynı renkleri kullanmak yerine kontrast yapabilir ve ahenk yakalayabilirsiniz.

— Bu maddeleri göz önünde bulundurarak iyi bir seçim yapabilirsiniz.

2018 yılında en çok tercih edilen perde modellerini ve seçim yaparken dikkat edilmesi gereken hususları birkaç madde ile anlattık. Sizler de bu hususlara dikkat ederek evinizi yenileyebilir ve birbirinden güzel perdeler ile evinizi renklendirebilirsiniz.

İhtiyacınız olabilecek tüm modelleri Kervan Perde’den bulabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bizlere hemen iletişim sayfamızdan ulaşabilir ve tüm modellerimizi inceleyebilirsiniz. Öte yandan yaza özel kampanyalarımızdan da faydalanabilirsiniz.

 

 Adres: Kazım Karabekir Mahallesi 2. Sokak No 2/A Bağcılar – İST.

 Telefon: 0212 438 21 12 

Sizce en iyi perde modeli hangisi? Ankete katılarak oy verebilir ve diğer arkadaşlarımıza da öneride bulunabilirsiniz. 

“2018 yılında en çok tercih edilen perde modelleri”
 1. cengiz dedi ki:

  2018 perde modelleri için tercih edilecek güzel yer. Teşekkürler.

 2. Harika bir rehber olmuş. Ben de Ataşehir’deki evime zebra perde yaptırdım. Birkaç model daha beğenmiştim ama onları da artık başka zaman yaptıracağım, bilgi için teşekkürler.

  1. kervanperde dedi ki:

   Güzel yorumlarınız için teşekkürler.

 3. nurtuba dedi ki:

  çok güzel yazı olmuş, tebrikler !

 4. Zeynep dedi ki:

  Merhaba; hazırladığınız bu bölüm perde konusunda ilgisi olmayanların dahi dikkatini çekecek nitelikte. Yakın zaman içinde ben de evime perde yaptırmayı düşünüyordum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. İyi Çalışmalar…

 5. Nesrin dedi ki:

  Merhaba.
  Tavandan yere fransız tipi dediğimiz camlarda sade ve kullanışlı modellerden en çok hangi perde modeli öneriliyor??

  1. kervanperde dedi ki:

   Merhabalar,

   Dikey perde modellerimizi inceleyebilirsiniz.
   https://kervanperde.com/urunler/dikey-perde/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.